Mis on kontori roll? Märkamisi meie kliendiprojektidest

Aasta lõpus tabab inimesi kihk teha kokkuvõtteid. Omal moel teeme meiegi, aga ilma statistikata nii mitu realiseeritud projekti ja nii mitu tundi töötubasid. Räägime parem sellest, mis neil projektidel ühist on olnud. Lisaks sellele, et Töödisain neis osalenud on.

Meie kliendid on mõtestanud, mis on kontori roll uutes oludes. Mis on see väärtus, mis toob inimesed kontorisse tagasi. “Kontor on koos loomise ja õppimise koht,“ sai kirja ühe eesmärgina absoluutselt kõigi projektide juures. Sõnakõlks, mis töökeskkonna artiklitest üles korjatud? Kellegi jaoks võibolla küll, aga meie kliendid on kontorit tõesti koos loomise ja õppimise kohana näinud. Ja mitte kartusest tehisintellekti, robotite ja masinõppe ees. Pigem just selleks, et aru saada, mida saab tehisintellektile teha anda ja mille jaoks on inimesi vaja ja mis oskustega. Töötubades kirja saanud koos tegemise ja õppimise aktsioonid on nii põnevad olnud, et enamikes neist tahaks isegi osaleda – ettevõtete grupi oma TED talksidest masinõppe töötubadeni. Ja tööpered ise ka fännavad neid ürituste sarju ja koos tegemisi. Ühe logistikaettevõtte personalijuht ütles, et loengute päevad on neil kõige populaarsemad kontoripäevad, ehkki neil ka muul ajal pole vaja nahast välja pugeda, et inimesi kontorisse saada. Aga fakt on, et ühislõuna neljapäevad või tordisöömise reeded jäävad osalejate arvult loengute päevadele silmnähtavalt alla.

Kontoris sünnib innovatsioon,“ on teine ootus, mis projektist projekti kirja saanud on. Mitte et keegi siiralt eeldaks, et uued ägedad ideed sünnivad nelja seina vahel. Aga need koroona-aastad on tugevdanud usku, et ägedate ideede lennuvõime üks nurgakivi on koos tegemine, füüsiliselt koos tegemine. Ja kui me nüüd üldistame projekte, siis ägedad ideed vajavad loomingulist ruumi. Üks finantsettevõte nimetas seda tööala suisa hullu teadlase laboratooriumiks.

Kogukond oleks kolmas ühendav märksõna. Suhete kvaliteet on ettevõtte tulemuslikkuses ütlemata olulisel kohal. „Minu ägedad kolleegid“ on üks põhjus miks inimesed tahavad kontorisse tulla. Maailmakülad ja jõulusahvrid on muhe võimalus kolleege inimestena tundma õppida. Aga meil on kliente, kes arvavad, et kogukonna teemat oleks põhjust laiendada. Lapsed, eriti hästikasvatatud lapsed, satuvad ikka aeg-ajalt kontorisse. Aga mis oleks kui teeks seda organiseeritult – näit teemapäevad töötajate lastele vms? Lapsed saavad uusi ägedaid sõpru ja lapsevanemad saavad rahulikult tööle keskenduda. Ise olime küll idee suhtes pisut skeptilised, aga me oleme kindlasti valmis usku pöörama, kui ettevõttes see laiendatud kogukond ka aasta pärast rõõmuga toimib.

Neljas märksõna oleks töötervis üldiselt. Nii äge on kuulda, kuidas tiimijuht kirjeldab vajadust meditatsiooni- või vaikuseruumi järele kõnekeskuse tööalas või kuidas tootmisjuht räägib põlevil silmi, kuidas nad iga päev 10 minutit tootmisvõimlemist teevad ja kuidas oma töötaja veebitreenerit asendas kui viimane haige oli ning juhendada ei saanud. Nad ei tee midagi selle pärast, et seadus nõuab või töötervishoiuarst kirjutas ette. Nad teevad seetõttu, et neile nende inimesed tegelikult korda lähevad.

Kuulamisi ja märkamisi ja tahtmist silmapiiri avardada kõigile!


  • Jaga postitust: